Büyükşehirin Kaleminden

Kıymetli Erzurumlular;

 

İslam âlimi Hace Muhammed Lütfi Efe Hazretleri’nin “Erzurum kilid-i mülk-i İslâm'ın, Mevlâ'ya emânet olsun Erzurum” ifadelerine mazhar olan kadim şehrimizi her alanda güzelleştirmeye devam ediyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’nin Türkiye’de yerel hizmetlerde örnek teşkil eden yönetim anlayışıyla kentimiz, bugün gelinen noktada modern bir hüviyete kavuşmaya başlamıştır. Sizlere; yaşanabilir, mutlu, müreffeh, çevresi ve bölgesiyle uyumlu, gelişmiş, üretim ve istihdamda lider, kendi kaynaklarının farkına varabilen, sosyal ve kültürel dinamikleriyle turizmde cazibe merkezi olan, kayak merkezleri ve kış sporlarında Dünya’nın en gözde kentlerinden birini kısacası rüya şehir Erzurum’uinşa ediyoruz.

 

Saygı değer hemşerilerim;

Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım, çalışma ve hizmetlerimizi, il genelindeki icraatlarımızı kamuoyuyla paylaşıp sizlerin istek ve taleplerini anında hayata geçirmeye gayret ederek kent problemlerini 7/24 çalışma prensibimizle çözüyoruz. Bu hafta malumlarınız olduğu üzere Oltu'ya yaptığımız İçme Suyu Tesisi ile Horasan’daki Su Arıtma Tesisi’mizdeki fiziki gerçekleşmeleri sizlerle paylaştık. Şehrimizin ilçelerle birlikte 300 noktasında görev yapan Büyükşehir’in ekiplerinin saha çalışmalarını sizlere basın ve sosyal medya aracılığıyla aktarıyoruz. Bu haftanın en önemli konusu da kuşkusuz Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’nin şehirde başlattığı ‘Konutlaşmada Yeni Erzurum’ vizyonuydu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca’nın da yer aldığı toplantıda şehrimizde yürütülen toplu konut çalışmaları ve vatandaşlarımızın dairelerden nasıl yararlanabileceğini bütün detaylarıyla sizlere aktardık. Bu konuda gerek iletişim araçları ve interaktif ortamdan gerekse de bizzat kurumumuza gelerek konutlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Değerli vatandaşlarımız;

Büyükşehir Belediyesi, toplumsal yaşamın her daim içerisinde yer alarak plan ve projeleriyle insana ve geleceğe yatırım yapmaktadır. Bu çerçevede doğal miraslarımızdan Uzundere ilçesinde yer alan Tortum Gölü ve Şelalesi’nde Doğal Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı çalışması yapıyoruz. Bütün hizmetlerimizde ana fikrimiz; Erzurum sevdasıdır. Bu sevgiyi hizmetlerimize yansıtarak tabiri yerindeyse Türkiye Şehirler Ligi’nde ilk 10’da yer almayı amaçlıyoruz. Destek ve dua sizden, çalışmak ve üretmek de bizden. Bu duygu ve düşüncelerle, siz kıymetli hemşerilerime selam, sevgi, saygı ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.

 

 

                                                                                 

                                                                                                             Ali Rıza KİREMİTCİ

                                                                                                      Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri

Yorum Yap


 23.11.2015    31545
Adı ve Soyadı
 
Eposta
   
Açıklama
 

İletişim Bilgileri

Kurum Adı : ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Çalışma Saatleri : 08:00 - 17:00 (Hafta İçi)
Telefon : +90(442) 344 10 00
Çağrı Merkezi : 444 16 25    7 / 24 Hizmetinizde
Fax : 0(442) 233 02 20
Web : https://www.erzurum.bel.tr
Adres : MuratPaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Cad. No:2 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı 25100 Erzurum
     

 

©2016 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.