BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSAL-KENTSEL SEFERBERLİK
Gnc.T:12.05.2020

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kırsal-kentsel alt ve üstyapı çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü ekiplerinin şehir merkezinde yoğunlaştığı asfaltlama çalışmaları sürerken, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Alt Yapı Şube Müdürlüğü ekipleri ise, ilçelerde sulama kanalı, gölet yapımı ile bakım ve onarım çalışmaları yürütüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Kırsalı kent merkezimizden ayırmıyor, Erzurum’da eşzamanlı bir değişim, dönüşüm ve gelişim programı yürütüyoruz” diyerek, Büyükşehir ekiplerinin şehrin dört bir yanında faaliyet halinde bulunduklarını söyledi.

 

KENT MERKEZİNDE ASFALT HAMLESİ

Erzurum’un her geçen yıl biraz daha büyüyüp geliştiğinin altını çizen Başkan Sekmen, bu gelişim sürecinin beraberinde yeni ihtiyaçlar doğurduğunu kaydederek, “Gelişim süreçlerinin en büyük göstergelerinden birisi de, kuşkusuz ulaşım koşulları ve ulaşım ağlarıdır. Bu manada Erzurum’da kırsaldan merkeze varıncaya kadar ulaşım ağlarıyla ilgili olarak çok geniş kapsamlı çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Yeni ulaşım ağları ve yeni kavşaklardan viyadüklere, yolların genişletilip güncellenmesinden grup yollarının açılması ve asfaltlanmasına varıncaya kadar birbirinden farklı plan ve projeleri hayata geçirdik. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de, şu anda kent merkezinde yoğun bir asfaltlama çalışması yürütüyor. Halkımızın talep ve ihtiyaçlarına binaen hazırladığımız öncelik planı doğrultusunda asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz” diye konuştu.

 

KIRSALDA BÜYÜKŞEHİR SEFERBERLİĞİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, merkezde ulaşım ağlarına yönelik adımlar atılırken, kırsalda ise, üretim odaklı faaliyetler yürütüldüğünü dile getirdi. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Alt Yapı Şube Müdürlüğü ekiplerinin kırsalda adeta seferberlik ilan ettikleri bilgisini veren Başkan Sekmen, “Biz göreve geldiğimizde kırsaldaki tarım ve hayvancılık faaliyetlerini kolaylaştırma ve cazibe kazandırma sözü vermiştik. Tarımsal üretimi de, hayvancılığı da sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade etmiştik. Bu manada devreye aldığımız göletlerin sayısı 350’yi aştı, bu göletler sayesinde meralarımız ve dolayısıyla hayvancılığımız çok daha değerli hale geldi. İlaveten sulama kanallarımız sayesinde kırsaldaki tarımsal üretim faaliyetlerine de yeni bir soluk hareketlilik kazandırdık. Ekiplerimiz, şu anda birçok ilçemizde eşzamanlı olarak gölet ve sulama kanalı yapımının yanı sıra, bakım ve onarımlarını da gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak; tüm birimlerimiz ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Erzurum için hizmet üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Resimler & Fotoğraflar

İletişim Bilgileri

Kurum Adı : ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Çalışma Saatleri : 08:00 - 18:00 (Hafta İçi)
Telefon : +90(442) 344 10 00
Çağrı Merkezi : 444 16 25    7 / 24 Hizmetinizde
Fax : 0(442) 233 02 20
Web : https://www.erzurum.bel.tr
Adres : MuratPaşa Mahallesi Merkezi Yönetim Cad. No:2 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı 25100 Erzurum
     

 

©2016 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.