AKTİVİTELER (SPOR)

İSPİR RAFTİNG

Erzurum’da rafting yapabileceğiniz en uygun yer Erzurum’un İspir ilçesidir. İlçeden geçen Çoruh Nehrinde yapılan raftingler oldukça heyecanlı ve adrenalini yüksek geçmekte. Bu alanda Çoruh Nehri, Erzurum’a turizm açısından önemli katkıda bulunmuşştur.

 

 

 

 

 

 

 

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

Erzurum denince akla ilk gelen şeylerden olan Palandöken Kayak Merkezi şehrin simgelerindendir. Kış turizmi açısından hem şehrin hemde ülkemizin en önemli noktalarındandır. 3125 metre yüksekliğe sahip Palandöken Dağının eteklerinde bulunan bu kayak merkezine yerli ve yabancı bir çok insan gelmekte. Eğer Erzurum’a kış mevsiminde gidecekseniz Palandöken Kayak Merkezinde kayak yapmayı da yapılacaklar listesine ekleyin.

 

 

 

 

 

 

 

CURLİNG ARENA

Curling Arena; Curling, 42 x 43 metrelik bir buz pistinde, takım halinde yapılan bir olimpiyat oyunudur. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için 2010 yılında inşa edilmiştir. 5 curling yarışma alanına ve bin kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Bu spor alanında hakem, jüri, başhakem, teknik delege için birer oda, sporcular için 4 salon bulunmaktadır.